تامین مالی چیست؟

تامین مالی جمعی همزمان یک همیاری اجتماعی و یک سرمایه‌گذاری اقتصادی است. با این روش، سرمایه‌های خرد شما می‌توانند تبدیل به پشتوانه‌ای شوند برای به حقیقت پیوستن یک ایده‌ی اقتصادی. یک محصول جدید، یک خدمت‌رسانی جدید، یک حرکت فرهنگی-اجتماعی یا هر ایده‌ی جدیدی می‌تواند برای به وقوع پیوستن به دیوار همیاری‌های شما تکیه کند.

تامین مالی چیست؟
مزایای تامین مالی

مزایای تامین مالی

یکی از برجسته ترین مزایای تامین مالی به صورت جمعی آنلاین توانایی آن در تمرکز و ساده سازی اقدامات شما در جذب سرمایه است. با ایجاد یک نمایه جامع که می توانید تمام انگیزه ها و سرمایه گذاران بالقوه خود را در آن پالایش کنید، نیاز به دنبال و پیگیری نمودن هر یک از آنها به صورت جداگانه از بین می رود. بنابراین به جای کپی و پرینت گرفتن، تشکیل پرونده و به روز رسانی هر یک از آن ها به صورت دستی، می توانید همه چیز را به صورت آنلاین و در فرمتی بسیار قابل دسترس تر ارائه دهید، که باعث صرفه جویی در زمان می گردد.

چرا تامین مالی به صورت جمعی متفاوت است؟تامین مالی به صورت جمعی اساسا در نقطه مقابل امور مالی کسب و کار قرار دارد. که به صورت سنتی، شما سعی در جمع آوری سرمایه برای شروع یک کسب و کار یا راه اندازی یک خط محصول جدید جذب می نمایید،در حالت معمول شما می بایست طرح کسب و کار، تحقیقات بازار و نمونه های اولیه خود را تهیه و ارائه نمایید و سپس ایده خود را برابر افراد یا موسسات سرمایه گذار معرفی کنید.

این منابع تامین مالی عموما بانک ها، سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری، تنها گزینه های پیش روی شما برای تامین سرمایه هستند. این روش جذب سرمایه به عنوان یک قیف عمل نموده، که شما و ایده تان در دهانه گشاد قیف و مخاطبان سرمایه گذارتان در دهانه باریک قیف قرار دارند. که عدم توجه به سرمایه گذار یا شرکت درست و مناسب در زمان درست باعث هدر رفت وقت و پول شما می گردد.

پلتفرم های "تامین مالی به صورت جمعی" جهت این قیف را بهینه می سازند.

یک پلتفرم تامین مالی به صورت جمعی با در اختیار شما قرار دادن پلتفرمی برای ایجاد، نمایش، و اشتراک منابع مورد نیازتان، مدل سنتی را تسهیل می نماید. به صورت سنتی، شما زمان زیادی برای سرمایه گذاران بالقوه و زمان و هزینه زیادی برای یافتن آن ها صرف می نمایید. با تامین مالی به صورت جمعی، فرصت بیشتری برای مواجهه با سرمایه گذاران علاقه مند خواهید داشت و پیدا کردن سرمایه گذار تسهیل می گردد.