سرمایه‌گذاری با همدیگه

  • صندوق سرمایه‌گذاری مشترک همدیگه

سرمایه‌گذاری مشترک و کسب درآمد در شبکه‌ی همدیگه

سرمایه گذاری

تاسیس پلتفرم سرمایه گذاری همدیگه

پیش از همه لازم است تاکید شود که مفهوم پلتفرم سرمایه گذاری همدیگه یک موجودیت فرضی است که از تجمیع مشارکت تامین کنندگان مختلف شکل گرفته و نمود فیزیکی و ملموسی ندارد. این پلتفرم برآیند حمایت فروشندگان کالا و خدمات در سراسر کشور می‌باشد. پلتفرم سرمایه‌گذاری همدیگه در تابستان 1398 و در پی گسترش فعالیت شبکه همدیگه با دریافت مجوز از انجمن شرکتهای مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرحها فعالیت خود را آغاز کرد که عملکرد این پلتفرم بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این پلتفرم تحت نظارت شبکه‌ی همدیگه و هسته‌ی مالی شرکت شهر نوین انجام می‌شود و متولی پلتفرم نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. دارایی ها تماما شامل کالا و خدمات ارائه شده توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی(تامین کنندگان) می شود.

تاسیس پلتفرم سرمایه گذاری همدیگه

نحوه عملکرد پلتفرم سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در همدیگه با تامین کالا و خدمات با کیفیت توسط صدها تامین کننده مختلف صورت می پذیرد. بدین معنا که فروشنده با تعیین قیمت کالای خود و قسط بندی آن در طول زمان مبلغی بیش از ارزش فعلی کالا را به خریدار اعلام می کند و در ادامه خریدار و فروشنده با علم و آگاهی کامل از شرایط فروش بر روی قیمت و شرایط توافق قطعی می نمایند. بدین نحو فروشنده به طور مستقیم بر روی فروش کالای خود سرمایه گذاری کرده است.

هدف از تشکیل پلتفرم سرمایه گذاری همدیگه، جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی از دارایی‌ها و مدیریت این سبد است. با توجه به امکانات این شبکه تلاش می‌شود بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایه‌گذاران گردد.این پلتفرم مزیت‌های متعددی نسبت به سرمایه‌گذاری انفرادی دارد; اولاً هزینه بکارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و پیشنهادات بین همه سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود و سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار کاهش می‌یابد. ثانیاً، صندوق از جانب سرمایه‌گذاران، کلیه حقوق اجرایی مربوط به صندوق را انجام می‌دهد و در نتیجه سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار برای انجام سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد. ثالثا، امکان سرمایه‌گذاری مناسب و متنوع و بطور همزمان نیز فراهم شده و در نتیجه ریسک سرمایه‌گذ‌اری کاهش می‌یابد.

نحوه عملکرد پلتفرم سرمایه گذاری