بازارچه/مارکت پلیس همدیگه چیست؟

یکی از بهترین و کارسازترین مدل‌ فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی در جهان مارکت پلیس است. به طور کلی وظیفه اصلی مارکت پلیس ایجاد ارتباط بین مشتری و تامین کنندگان می‌باشد و تمامی تولید کنندگان می توانند محصولات خود را بدون واسطه در مارکت پلیس برای فروش قرار دهند که از این طریق خریداران امکان خرید محصول را از تامین کنندگان متفاوت دارند. در روش مارکت پلیس خود فروشگاه کالا را خریداری نمی‌کند، بلکه فروشگاهی را طراحی میکند که عرضه‌کنندگان از طریق آن کالا را به مشتریان می‌فروشند.

بازارچه/مارکت پلیس همدیگه چیست؟
چرا مارکت پلیس؟

چرا مارکت پلیس؟

بسیاری از افراد چه بعنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده، دنبال دلیلی منطقی برای استفاده از مارکت پلیس‎ها هستند و تصور می‌کنند استفاده از روش‎های سنتی خرید کماکان راه بهتری برای خرید و فروش کالا می‎باشد. این در صورتی است که روش مجازی خرید در اکثر مواقع هم برای فروشنده و هم خریدار روش بهتر و به صرفه تری می باشد. با توجه به تسهیلات و امکانات خوبی که یک مارکت پلیس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، شاهد رشد آن‎ در فضای تجارت الکترونیک سال‎های اخیر بوده‌ایم.

مزیت‌ مارکت‌پلیس برای فروشندگان و مشتریان

مارکت‌پلیس بستریست برای کمک به فروشندگان تا کسب‌وکار خود را رونق دهندبرای فروشندگان01. فروش آسان‌تر

02. تجارت آنلاین

03. افزایش حاشیه سود

04. دسترسی به تمام نقاط کشور

05. کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات

برای مشتریان01. خرید آنلاین و غیرحضوری

02. انتخاب سریع و آسان

03. امکان خرید اعتباری و اقساطی

04. اعتماد ۱۰۰٪ حین خرید

05. امکان مقایسه قیمت یک محصول از میان چندین تأمین‌کننده

اصلی‌ترین مزیت مارکت‌پلیس برای مشتریان نهایی و نیز فروشندگان (یا تامین‌کنندگان)، کاهش قیمت تمام شده محصولات است. در دنیای حقیقی، از مشکلات مهم مغازه‌ها و دفاتر فروش، صرف زمان و هزینه بیشتر توسط مشتریان برای تهیه محصولات آنها است. حتی اگر مشتریانی هم باشند که دوری مسیر را به خاطر خرید چیزی تحمل کنند، هزینه‌ای که می‌پردازند، با اضافه شدن هزینه‌ رفت‌وآمد، بیش از حد انتظار خواهد بود؛ همچنین تامین‌کنندگان یا فروشندگان، دسترسی کمتری به خریداران شهرهای دیگر خواهند داشت.

به طور کلی، مزیت مارکت‌پلیس‌ها برای فروشندگان و مشتریان را می‌توان در مواردی چون حذف هزینه‌ها/واسطه‌ها و افزایش سود برای طرفین خلاصه کرد.

این مشکل حتی برای فروشندگانی مثل واردکنندگان کالا به داخل کشور که دفتر فروش ندارند نیز وجود دارد. این گروه کالاهایشان را برای عمده ‎فروش‌ها و خرده‌فروش‌های کل کشور می‌فرستند و در این فرآیند هر یک از فروشندگان مبلغی را به ‌عنوان حاشیه سود بر قیمت کالا اضافه خواهند کرد؛ درنتیجه قیمت تمام‌شده برای مشتری نهایی به‌مراتب بیشتر از قیمت واقعی خود محصول است.